0
0

5 راه بسیار سریع برای سئوی سایت

690 بازدید
5 نکته برای سئوی سریع سایت

سئو همیشه در طولانی مدت جواب می‌دهد و برای تعداد زیادی از کسب و کارها که به دنبال نتیجه گیری سریع هستند، قطعا گوگل ادز راه بهتری برای تبلیغات گوگل است. ولی چرا ما همیشه از سئو به عنوان راه مناسب برای معرفی به مشتریان استفاده می‌کنیم؟

زیرا سئو مانند یک گوله برف است که از بالای کوه به پایین پرتاب شده و بعد از مدتی آنقدر بزرگ خواهد شد که هیچ چیز جلودار آن نخواهد بود.

ولی آیا باید همیشه صبر و حوصله زیادی داشته باشیم تا سئو به نتیجه برسد؟ خیر.

در این مطلب می‌خواهیم در این مورد صحبت کنیم و راه‌های بسیار سریع برای نتیجه گرفتن از سئو را به شما یاد دهیم. پس با ما همراه باشید.

لیست مطالب

سئو سریع سایت

در طول چند سالی که سئو را به عنوان شغل اصلی خود برگزیدم، چند پروژه 3 ساله را در کارنامه خود دارم که هنوز هم بر روی آن‌ها کار می‌کنیم و نتایج بهتری را نسبت به قبل از آن‌ها کسب می‌کنیم. ولی آیا همیشه نیاز است که برای دریافت نتیجه از سئو، این مدت طولانی را صبر کنیم؟

ما برای پروژه‌هایی با میزان رقابت کم معمولا 6 ماه و برای پروژه‌هایی با رقابت سنگین حدود 18 ماه برای رسیدن به نتیجه از سئو را پیشنهاد می‌کنیم ولی در طول این مسیر نتایجی را نیز باید به آن‌ها نشان دهیم تا بتوانیم اطمینان آن‌ها را از درست بودن مسیری که در آن گام برمی‌داریم، اثبات کنیم.

در طول این چند سال 5 راه بسیار عالی برای رسیدن زودتر به نتیجه را تست کردیم که در این مطلب قرار است آن‌ها را با شما به اشتراک بگذاریم.

1- پیدا کردن کلماتی که همین الان رنک دارند

هر چه قدر که بتوانیم کلمات بیشتری را به صفحه اول وارد کنیم، شانس ما برای دریافت ترافیک بیشتر افزایش پیدا می‌کند. هیچ کسی (با اغراق) به صفحه 2 نمی‌رود و شما باید سعی کنید هر چه قدر که می‌توانید کلمات بیشتری را در ابتدای کار خود به صفحه اول برسانید. برای اینکه این کلمات را پیدا کنید، کافیست وارد سرچ کنسول خود شده و کلمات کلیدی خود را بر اساس رتبه مربت کرده و لیست کلماتی که را که رتبه‌ای بین 11 الی 20 را دارند مشخص کنید. حال کافیست به ازای هر صفحه‌ای که روی آن بر روی کلمات کلیدی مختلف رتبه گرفتید، آن کلمات را به محتوا، URL و تگ متاتایتل خود اضافه کرده و رتبه خود را افزایش دهید.

از آنجایی که گوگل با استفاده از الگوریتم NLP خود تشخیص می‌دهد که صفحه شما در چه حوزه‌ای است، ممکن است بر روی کلماتی رتبه بگیرید که حتی از آن در صفحه خود استفاده نکرده باشید. چه بهتر که این کلمات در محتوای صفحه هم وجود داشته باشند و شانس گرفتن رتبه شما به شکل چشمگیری افزایش پیدا می‌کند.

2- لینک سازی خارجی در شبکه‌های اجتماعی

بدون شک یکی از بهترین راه‌های دریافت رتبه، لینک سازی خارجی است. شاید در ابتدا نتوانید هزینه زیادی را برای لینک سازی انجام دهید و در این مواقع بهتر است که لینک سازی خود را به صورت رایگان در شبکه‌های اجتماعی مانند Reddit یا Facebook انجام دهید.

راه حل هم بسیار ساده است. محتوایی که در سایت خود منتشر می‌کنید را ترجمه کرده و در این دسته از سایت‌ها به زبان انگلیسی قرار داده و یک لینک به سایت خود به عنوان منبع بدهید. در طول زمان با افزایش ترافیک و درآمد، می‌توانید این کار را در سایت‌های دیگر انجام داده و ترافیک خود به شکل چشمگیری افزایش دهید.

3- لینک سازی داخلی قوی تر

استراتژی لینک سازی داخلی

یکی از مشکلات اساسی که در تمامی پروژه‌ها (بله درست شنیدید تمامی پروژه‌ها!!!) که کار SEO آن‌ها را بر عهده گرفتیم، مشترک است، مشکل لینک سازی داخلی است. شما به صورت مداوم محتوای جدید منتشر می‌کنید.

اگر این کار را انجام نمی‌دهید، پیشنهاد می‌کنم که تولید محتوا را جدی بگیرید.

اگر محتوای شما بک لینکی نداشته باشد، رتبه خوبی هم نخواهد گرفت. برای اینکه لینک‌های خود را افزایش دهید، کافیست که مطالب قدیمی‌تر و مرتبط خود رفته به محتوای جدید لینک بزنید. در مطلب لینک سازی به سمت پست جدید به طور مفصل در این مورد صحبت کردیم ولی به شما پیشنهاد می‌کنیم که ارتباط بین دو موضوع را جدی بگیرید. مثلا در این قسمت از مقاله که در مورد لینک سازی داخلی صحبت کردیم، همان طور که می‎‌بینید بر روی کلمه لینک سازی داخلی به یک مطلب قدیمی تر خود لینک دادیم و در آن مطلب هم به این مطلب یک لینک زدیم. به همین راحتی شما می‌توانید لینک سازی داخلی خود را بهتر کنید.

با استفاده از لینک سازی داخلی شما می‌توانید حداقل 80 درصد ترافیک داخلی خود را در کمتر از 3 ماه افزایش دهید. عکس زیر برای یکی از پروژه‌های ما است که تقریبا 1 ماه است که کار را بر روی آن شروع کردیم.

با استفاده از نرم‌افزارهایی مانند اسکریمینگ فراگ می‌توانی محتوای یتیم خود را پیدا کرده و مشکلات لینک سازی داخلی آن را برطرف کنید و در نهایت ورودی سایت خود را به شکل چشمگیری افزایش دهید.

در دوره جامع آموزش نرم افزار اسکریمینگ فراگ به طور کامل به شما آموزش دادیم که چگونه این مشکلات را یافته و حل کنید.

4- به روزرسانی متاتگ

همیشه لازم نیست که کارهای عجیب و غریب و زمان بر برای افزایش ورودی داشته باشید. بلکه می‌توانید با به روز رسانی متاتایتل یا تگ عنوان خود نیز به راحتی رتبه بالاتری بگیرید. برای این کار به نکات زیر توجه ویژه‌ای داشته باشید:

  • عنوان سوالی معمولا 14 درصد کلیک بیشتری دریافت می‌کنند
  • عنوان‌هایی با طول 15 الی 40 کاراکتر معمولا 9 درصد کلیک بیشتر دریافت می‌کنند.
  • اگر کلمه کلیدی اصلی در URL شما باشد، شانس کلیک تا 45 درصد افزایش می‎یابد.
  • تایتل‌هایی که دارای ایموجی هستند، 7 درصد کلیک بیشتری دریافت می‌کنند.
  • اگر از دسکریپیشن درستی استفاده کنید، 9 درصد کلیک بیشتر دریافت خواهید کرد.
  • عنوان‌های دارای سال 5 درصد کلیک بیشتر دریافت خواهند کرد.

نوشتن یک متاتایتل 50 الی 60 کاراکتری در نگاه اول کار بسیار ساده‌ای به نظر می‌رسد. ولی شما باید به همان اندازه‌ای که انرژی برای کار خود می‌گذارید، برای نوشتن عنوان هم وقت قرار دهید. زیرا نوشتن یک تایتل خوب است که به شما این شانس را می‌دهد که کاربر وارد سایت شما شده و مطلبی که برای آن‌ زحمت کشیدید را بخوانند.

5- محتوا پادشاه است

محتوا پادشاه است

و در نهایت راه پنجم تولید محتوایی است که کاربر به آن نیاز دارد و شما قرار است برای وی تولید کنید. شاید برای شما سوال باشد که چگونه می‌توانید محتوایی که مخاطب به آن نیاز دارد را پیدا کنید؟

جواب سوال بسیار ساده است. سرچ کنید

با سرچ کردن در اینترنت و خواندن سایت رقبا به راحتی می‌توانید محتوایی را که دیگران به آن علاقه مند هستند را یافته و محتوایی بهتر از رقبایتان تولید کنید. اگر رقبای شما عکس نگذاشته اند، شما عکس بگذارید. اگر رقیبان شما از پادکست استفاده نکردند، شما از پادکست استفاده کنید. اگر ویدیو بهت می‌تواند منظور شما را برساند، وقت آن است که یک ویدیو حرفه‌ای تولید کنید.

به هر حال تولید محتوا به شما کمک می‌کند که در طول زمان سلیقه مخاطب را بشناسید و در نهایت وی را به سمت سایت خود جذب کنید.

سخن نهایی

سال 2022 نیز به زودی به اتمام می‌رسد و چیزی هم از سال 1401 باقی نمانده است. اگر هنوز نمی‌دانید که چه کاری برای شما درست است، کافیست آستین‌های خود را بالا بزنید و همین 5 نکته بسیار ساده را در سایت خود پیاده سازی کنید و مطمئن باشید که در مدت زمان کوتاهی مسیر درست سئوی سایت خود را پیدا خواهید کرد.

در این مسیر از کمک‌های کارمجیک هم بی بهره نخواهید ماند و سعی می‌کنیم با طراحی‌ دوره‌های سئو مختلف شما را در این مسیر همراهی کنیم.

سوالی در مورد نحوه اجرای سئوی سایت خود دارید؟ کافیست در بخش نظرات سوالات خود را از ما بپرسید و در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهم بود.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://karmagic.ir/?p=2756
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
داود سامانی
لیسانس سخت افزار و عاشق کسب و کار. برای به وجود آوردن یک کسب و کار موفق نیاز به توانایی هایی داریم که سعی می کنم دانشم را با شما به اشتراک بگذارم.
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد 5 راه بسیار سریع برای سئوی سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

دعوت از شما

کارمجیک هر 2 هفته یک بار در روزهای پنجشنبه یک وبینار کاملا رایگان با موضوعات مختلف آموزش سئو برگزار می‌کند و از شما دعوت می‌کنیم که در این وبینارها حضور داشته باشید.

question